OFICIÁLNÍ PARTNER
A SPONZOR VÝSTAV:

KLUB CHOVATELŮ HONIČŮ, z.s.

POSTUP UCHOVNĚNÍ PSA/FENY

Splnil-li pes/fena podmínky chovnosti dané pro jeho/její sekci, zašle příslušnému poradci chovu:
    1) Originál PP (s uvedením jména a adresy majitele s jeho podpisem na zadní straně PP)
    2) Kopii PP
    3) Doklady prokazující uchovnění - dle sekce
        (např. výstavní posudek, výsledky zdravotních testů, soudcovské tabulky z loveckých zkoušek....)
    4) Bonitační kartu (platí pouze pro plemena bassetů)

Bonitační karta je podmínkou pro uchovnění všech plemen bassetů (Basset hound, Artésko-normanský basset, Malý hrubosrstý vendéeský basset, Modrý gaskoňský basset, Plavý bretaňský basset, Velký hrubosrstý vendéeský basset).
PRAVIDLA POTVRZENÍ KARTY: Bonitační kartu potvrzuje rozhodčí, který ve stejný den posuzuje na klubové či speciální výstavě KCHH. V ostatních případech lze bonitaci provést mimo tyto výstavy KCHH, a to pouze u rozhodčích registrovaných pod ČMKU, pokud s vyplněním bonitační karty souhlasí. V žádném případě nelze potvrzení bonitační karty na rozhodčím vymáhat v průběhu posuzování jakékoliv jiné výstavy a nikdy ne na zahraničním rozhodčím. Potvrdit bonitační kartu lze po dohodě s rozhodčím s aprobací pro dané plemeno kdekoli, výstava není podmínkou.

Poradce potvrdí chovnost záznamem do originálu PP, zaeviduje psa ve své evidenci a všechny podklady posílá na plemennou knihu, která potvrdí uchovnění jedince razítkem Chovný pes/fena do originálu PP a tento pošle zpět majiteli na dobírku.


ZALOŽENÍ PROFILU CHOVNÉHO PSA/CHOVNÉ FENY NA WEBU KCHH

Klub poskytuje členům možnost prezentace jejich chovných psů a fen v databázi chovných jedinců na webu KCHH.
Pro založení nové karty chovného psa/chovné feny na webu vyplňte tento formulář, odešlete jej společně se všemi náležitostmi (fotografie a ofocený rodokmen s razítkem 'chovný pes/chovná fena') webmasterce.

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com

 |    NÁVŠTĚV